Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства про отримання індивідуальної податкової консультації, керуючись ст, 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, ставка податку 5 відс. доходу. Для здійснення продажу квитків населенню Товариство (агент) укладає з організаторами концертно-розважальних заходів (далі - Організатор) агентські, договори. Відповідно до умов договору Товариство (агент) за винагороду зобов’язується надавати Організатору послуги, що полягають в реалізації клієнтам квитків на концертно-розважальні заходи.
Товариство запитує, чи не є порушенням включати в дохід лише суму агентської винагороди за надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок та сплачувати з неї 5 відс. єдиного податку та на яку суму Товариство після переходу на загальну систему оподаткування повинне буде скласти податкову накладну:
на всю суму надходження грошових коштів від кінцевого споживача чи тільки на свою агентську винагороду.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п.п. З п. 291.4 ст. 291 Кодексу на третій групі мають право перебувати юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.
Обмеження щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначено п. 291.5 ст. 291 Кодексу.
Згідно з п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.292 Кодексу.
Правила здійснення агентської діяльності регламентуються главою 31 (ст. 295-305) Господарського кодексу України (далі - ГКУ).
Згідно із ст. 295 ГКУ комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб’єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб’єкта, якого він представляє.
Відповідно до агентського договору комерційний агент одержує агентську винагороду за посередницькі операції, що здійснені ним в Інтересах суб'єкта, якого він представляє, у розмірі, передбаченому договором (стаття 301 ГКУ).
Водночас п. 292.4 ст. 292 Кодексу визначено, що за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагорода повіреного (агента).
Таким чином, Товариство за визначених умов, у разі надання послуг, зокрема, за агентськими договорами, включає до складу доходу платника єдиного податку суми отриманої винагороди повіреного (агента) в дотримання п. 292.4 ст. 292 Кодексу.
Пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних і визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з пунктами ча» і «б» п. 185.1 ст. 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 Кодексу розташоване на митній території України.
Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Під постачанням послуг, відповідно до п.п. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, розуміється будь-яка операція, шо не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також наданні послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Таким чином, в разі переходу Товариства на загальну систему оподаткування, згідно із п. 185.1 ст. 185 Кодексу послуга, яку надає Товариство (агент) у межах агентського договору населенню, є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди Товариства (агента), що отримана від Організатора в межах виконання агентського договору.
При цьому кошти, які приймаються Товариством (агентом) в межах виконання агентського договору від населення як суми платежів за товари/ послу ги, поставлені їм Організатором, для подальшого перерахування таких коштів Організатору, до бази оподаткування ПДВ не включаються.
Відповідно до п. 52.2 ст, 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |