X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.03.2020 р. № 963/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Пунктом 1983 статті 198 ПКУ встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи і договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 статті 201 ПКУ).

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ (пункт 198.2 статті 198 ПКУ).

Відповідно до пункту 187.8 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Порядок функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) встановлено статтею 200-1 ПКУ та затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок №» 569).

Пунктом 200-1.3 статті 200-1 ПКУ визначено формулу, за якою в СЕА ПДВ обчислюється сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні таАібо розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - реєстраційна сума).

Складовою такої формули, зокрема, є показник ƩМитн - загальна сума податку, сплаченого платником податку безпосередньо або через уповноважену особу під час ввезення товарів на митну територію України, що визначається з урахуванням змін, внесених відповідно до аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених згідно із статтею 261 Митного кодексу України, виходячи із сум податку, сплачених починаючи з 1 липня 2015 року під час ввезення товарів на митну територію України.

Під час проведення розрахунку показника ƩМитн застосовуються документи (митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року (пунктом 200-1.3 статті 200-1 ПКУ, пункт 9 Порядку №569).

Отже, суми ПДВ, сплачені при ввезенні товарів на митну територію України, враховуються при розрахунку реєстраційної суми платника податку, зокрема, на підставі даних належним чином оформлених митних декларацій.

Щодо питання 1

Підставою для віднесенні сум ПДВ до податкового кредиту у разі ввезення товарів на митну територію України є митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (незалежно від того, врахована така митна декларація у показнику ƩМитн в СЕА ПДВ чи ні).

Щодо питання 2

Згідно з пунктом 3 статті 257 Митного кодексу України (далі - МКУ) митна декларації та інші документи, подання яких митним органам передбачено МКУ, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Отже, належним чином оформлена митна декларація (у тому числі на паперовому носії) є підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

Щодо питань 3 та 4

Датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для операцій із ввезення на митну територію України товарів є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ, що підтверджується належним чином оформленою митною декларацією.

При цьому право на включення суми ПДВ до податкового кредиту на підставі митної декларації виникає у платника податку виключно в тому звітному періоді, в якому оформлено таку митну декларацію (така сума ПДВ не може бути включена до податкового кредиту будь-якого іншого звітного періоду).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.