X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.03.2020 р. № 1002/6/99-00-02-02-01-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо реєстрації розрахунку коригування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (зі змінами) (дані -Порядок № 1307).

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабін зту Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).

Згідно з пунктом 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідг о з додатком 2 до податкової накладної.
Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Податкова накладна/розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, встановлених Кодексом, Порядком №1307 та Порядком № 1246, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Датою та часом надання податкової накладної/розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі залежно від причин коригування, надано у листах ДФС від 27.11.2018 № 36942/7/99-99-15-03-02-17 та від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17 (далі - лист № 18983), які платник податку може використовувати у своїй діяльності.

Зазначені листи розміщено на офіційному веб-порталі ДПС у розділі «Законодавство > Податкове законодавство > Листи» за адресами відповід но:
https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73086.litml та https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72940.html,

Зокрема, у листі № 18983 роз’яснено порядок заповнення розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються у разі зміни номенклатури товарів/послуг.

Так, якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до такої податкової накладної, у першому рядку табличної частини (розділ Б) якого зі знаком «-» зазначаються показники рядка податкової накладної, номенклатура товарів/послуг по якому змінюється (такий рядок «обнуляється» (сторнується)). У графі 1 цього рядка в обов’язковому порядку вказується порядковий номер (№ за порядком) рядка податкової накладної, що коригується, у графі 2.1 - код причини коригування 104.

Показники номенклатури товарів/послуг, які постачаються на заміну т їх, що були вказані у раніше складеній податковій накладній, вказуються у розрахунку коригування новими рядками як одна або декілька нот их (змінених) товарних позицій (номенклатури).

Звертаємо увагу, що з метою виведення в нуль рядка податко зої накладної, який коригується, у графах 7 та 13 розрахунку коригування зі знаком «-» вказуються показники товару, зазначеного у рядку податко зої накладної, що коригується, при цьому усі інші показники такого рядка податкової накладної переносяться до розрахунку коригування без змін.

Графи 9 та 10 розрахунку коригування в даному випадку не заповнюються.

Як вбачається із запиту та даними ЄРПН, платником податку допущено помилку при заповненні розрахунку коригування, а саме при зміні номенклатури товарів/послуг з метою «обнулення» рядка податкової накладної заповнено графи 9 та 10 розрахунку коригування, а не графи 7 та 8, як це роз’яснено у листі № 18983 (графа 7 має бути зазначена зі знаком «-»).

Про таку помилку платника податку повідомлено відповідною квитанцією.

Слід зазначити, що з метою недопущення платниками податку помилок при складанні розрахунків коригування до податкових накладних ДПС забезпечено функціонування електронного сервісу для платників податку на додану вартість, за допомогою якого здійснюється візуалізація повної інформації щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, зокрема, надано можливість експорту інформації у формат хЬ пі зля здійснення пошуку за заданими параметрами податкової накладної та відображення остаточного розрахунку (остаточних показників податкової накладної, які на поточну дату обліковуються в ЄРПН з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування).

Доступ до зазначеної інформації надано в приватній частині Інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЄРПН».

При складанні розрахунку коригування доцільно використовувати інформацію щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування, отриману за допомогою вищезазначеного електронного сервісу.

При цьому рекомендуємо звернути увагу на номер рядка податкової накладної, який платнику податку необхідно відкоригувати.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.