Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі- Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надасться з урахуванням фактичних обставин викладених у зверненні.
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.2 статті 266 Кодексу.
Об’єктом оподаткування податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка (підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Кодексу).
Згідно з підпунктом 14.1.129 пункту 14.1 статті 14 Кодексу об'єкти житлової нерухомості - це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.
Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі Його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
При цьому база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності(підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Пільги із сплати податку на нерухомме майно, відмінне від земмельної ділянки, визначені пунктом 266.4.1 статті 266 Кодексу.
Згідно з підпунктом 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток,що перебувають у власності фізичної особи- платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60кв.метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості- на 120 кв.метрів;
в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток),-на 180 кв.метрів.
Згідно з підпунктом «в» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної
загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту «в» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та відповідної ставки податку.
Отже, у разі якщо у фізичної особи - платника податку перебувають у власності об'єкти житлової нерухомості різних типів, у тому числі їх часток, така особа має право на пільгу із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до підпункту «в» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу.
Згідно з п. 52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має, індивідуальний характер ї може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |