Державна податкова служба України розглянула відповідно до ст. 5 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення................(далі - Підприємство)........................про надання індивідуальної податкової консультації що, роз’яснення податкового та іншого законодавства і в межах компетенції повідомляє.
Підприємство має діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та право оптової торгівлі пальним при наявності місць торгівлі.
Підприємство цікавить питання чи потрібно Підприємству, що реалізує ПММ через мережу АЗС та оптову торгівлю з місця отримувати, ще й ліцензію на право зберігання пального на таких складах.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня.... року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту єтилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пальнного (далі - Закон).
Відповідно до ст. 1 Закону зберігання пального - це діяльність зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або зміни його фізико-хімічних характеристик.
Місцем зберігання пального є місце (територія), на якому розтані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (частина шістнадцята ст.15 Закону).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Згідно з частиною дев’ятнадцятою ст. 15 Закону ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи держав того резерву;
суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Інших виключень щодо не отримання суб’єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону не містять.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |