X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.03.2020 р. № 1086/6/99-00-07-02-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо складання звіту комісіонера за договором комісії та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Після здійснення правочину, передбаченого договором комісії, комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії (ч. І ст. 1022 Цивыльного кодексу України (далі - ЦКУ).    

У свою чергу комітент зобов'язаний прийняти від комісіонера все належним чином виконане за договором комісії (ч.1 ст. 1022 ЦКУ).

При цьому, якщо комітент має заперечення щодо звіту комісіонера, він повинен повідомити його про це протягом тридцяти днів від дня отримання звіту.

Якщо такі заперечення не надійдуть, звіт вважається прийнятим.

Тож звіт комісіонер - первинний документ, оформлення якого передбачене в рамках договору комісії.


Типова форма звіту законодавчо не встановлена, тож він складається у довільній формі за умови зазначення всіх обов'язкових реквізитів первинног документа, передбачених ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі -Закон № 996), п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності,інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з п. 44.2 ст. 44 Кодексу для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності 9частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Таким чином, з питання порядку оформлення та складання звіту комісіонера з метою правильності та повноти відображення в обліку комітента доходів за договором комісії доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.