Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на прибуток отриманих з бюджету субсидій для суб’єкта кінематографії при виробництві фільму та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні платник - суб’єкт кінематографії отримує державну підтримку на виробництво (створення) ігрового фільму у фолмі субсидії.
Засади державної підтримки кінематографії в Україні, що має на іуєті створення сприятливих умов для розвитку кіновиробництва, встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії визначено Законом України від 23 березня 2017 року № 1977-VIII «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (далі - Закон № 1977).
Однією з форм державної підтримки кінематографії є надання держав тої субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного тощо), обсяг якої не може перевищувати 80 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва фільму. Обов'язковою умовою надання такої субсидії є підтвердження заявником наявності у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва фільму, в обсязі не менше 20 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва (створення) відповідного фільму (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 1977).
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та з і її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеног о у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-ХІV).
Таким чином, питання відображення у бухгалтерському обліку доходіе та витрат суб’єкта кінематографії при виробництві фільму, за умови отриманих з бюджету субсидій, відносяться до компетенції Міністерства фінансів України.
Відповідно до п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму субсидій, отриманих платником подать у -суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих
витрат відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
При цьому згідно з п.п. 140.5.13 п. 140.5 ст. 140 Кодексу платник збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму витрат, понесених платником податку у поточному звітному періоді за рахунок раніше отриманих субси дій для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону Украпи «Про державну підтримку кінематографії в Україні», але не більше суми такої субсидії, здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу витрат поточного звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Отже, фінансовий результат до оподаткування суб’єкта кінематографії зменшується на суму субсидій, отриманих для повернення часті пни кваліфікованих витрат, понесених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходів звітного періоду у бухгалтерському обліку, та збільшується на суму витрат, понесених за рахунок раніше отриманих субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», але не більше суми такої субсидії, здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу витрат у поточному звітному періоді у бухгалтерському обліку.
Водночас з урахуванням положення п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу платники податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, мають право не застосовувати різниці при визнане яні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |