X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.03.2020 р. № 1080/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо єднати орендної плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є орендарем земельної ділянки на умовах договору оренди землі, укладеного у 2008 році з органом місцевого самоврядування (далі - Ділянка, Договір), п. 4.1 якого встановлено Плату у розмірі мінімальної ставки Плати, передбаченої Законом України «Про оренду землі», цільове призначення Ділянки - 11.02 «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості».

Товариство, посилаючись на розміри Плати, затверджені рішеннями органу місцевого самоврядування дам земельних ділянок із зазначеним цільовим призначенням: 2017 рік - 3,0 відс. нормативної грошової оцінки (далі - Оцінка);
з 01.03.2018 - 2,3 відс. Оцінки, просить підтвердити правомірність обчислення Товариством податкових зобов’язань з Плати із застосуванням ставки у розмірі 2,3 відс. Оцінки, оскільки за 2018 - 2020 роки ним задекларовано податкові зобов’язання з Плати із застосуванням розміру Плати - 3,0 відс. Оцінки.

Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).

Договір оренди землі укладається у письмовій формі за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону). Пунктом 9 Типового договору оренди землі встановлено, що розмір Плати вноситься у відсотках Оцінки земельної ділянки.

Розділом V Закону визначено порядок зміни, припинення та поновлення договору оренди землі.

Зокрема, зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону).

Водночас п. 122 чинного Договору визначено, що внесення змін до нього здійснюється виключно у письмовій формі.

У разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни (част. третя ст. 653 Цивільного кодексу України).

Офіційне визнання і підтвердження державою фактів зміни речових прав на нерухоме майно забезпечується «ляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі поданої заяви
та документів для проведення державної реєстрації таких змін (ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

За таких обставин, Товариству доцільно звернутися до органу місцевого самоврядування, у комунальній власності якого перебуває Ділянка з метою приведення положень Договору до вимог чинного законодавства, у тому числі й в частині визначення основних елементів для справляння Плати, зокрема і відсоткового розміру Плати.

Податкова консультація мас індивідуальний характер і може використовуватися виключно шіашиком податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).