X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.03.2020 р. № 1065/6/99-00-04-02-02-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо ознак безнадійної заборгованості керуючись ст, 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи спрощеної системи оподаткування, без сплати ПДВ та запитує про застосування ознак безнадійної заборгованості, визначених п.п. «а» п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, та правомірності їх застосування без звернення до суду.

Підпунктом, 14.1 ЛІ пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що безнадійна заборгованість - це заборгованість, що відповідає одній з перелічених цим підпунктом ознак.

 Зокрема, відповідно до п.п. «а» п.п. 14.1.11 п. 14Л ст, 14 ПКУ під безнадійною заборгованістю розуміється заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Таким чином однієї з ознак безнадійної заборгованості є завершення строку позовної давності, визначеного Цивільним кодексом України (далі -ЦКУ).

Разом з цим ні ЦКУ, ні ПКУ не встановлюють обов’язок, а лише право суб’єкта на звернення до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Враховуючи викладене, виключним та достатнім критерієм для визнання заборгованості безнадійної, згідно з п.п. «а» п.п, 14,1.11 а. 14.1 ст, 14 ПКУ є сплив строку позовної давності за зобов’язаннями щодо такої заборгованості, незалежно від того звертався кредитор до суду з метою її стягнення чи ні.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.