Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей включення до податкового кредиту податкової накдладної, в якій допущено помилку у лівій верхній частині та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих 9сплачених( платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг, придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи). ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв9язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями. ігшими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.
Податкові накладні, отримані з ЄОПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. (пеункт 198.6 статті 198 ПКУ).
Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотиманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Зазначеною нормою ПКУ також визначено перелік обов'язкових реквізитів, які підлягають відображенню у податковій накладній.
Зведена податкова накладна може бути складена у разі, якщо постачання товарів/послуг має безперервний або ритмічний характер (пункту 201.4 статті 201 ПКУ), а також у деяких інших випадках, передбачених ПКУ.
При цьому у зведеній податковій накладній відображається обсяг постачання (податкові зобов'язання з ПДВ) за вест звітний період, а така податкова накладна, як правило, складається не пізніше останнього дня відповідного періоду.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають індентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причсиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 ПКУ).
З урахуванням вищезазначеного, а також норм пункту 185.1 статті 185, пункту 187.1 статті 187, пунктів 198.1, 198.2, 198.3 статті 198, пунктів 201.1, 201.7, та 201.10 статті 201 ПКУ право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у платника податку - покупця товарів/послуг на підставі податкової накладної, складеної з дотриманням норм податкового законодавства та зареєстрованої в ЄРПН платником податку - постачальником товарів/послуг на такого покупця за фактом здійснення господарської операції з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань показники якої відповідають первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою господарською операцією.
Форма податкової накладної та порядок її заповнення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307), передбачає у разі складання зведеної податкової накладної зазначення у верхній лівій табличній частині в окремому полі "Зведена податкова накладна" відповідного коду ознаки:
1 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ;
2 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ;
3 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 Порядку № 1307;
4 - уразі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 19 Порядку № 1307.
Таким чином, код ознаки у верхній лівій табличній частині податкової накладної в полі "Зведена податкова накладна" свідчить про окремий характер операцій, за результатами здійснення яких складається така податкова накладна та визначаються податкові зобов'язання з ПДВ.
Зазначення невірного коду ознаки чи зайве проставлення такого коду не дає можливості ідентифікувати операцію, за якою складена така зведена податкова накладна.
В той же час платником податку не надано детальну інформацію щодо операції, за якою складено податкову накладну, в якій здійснено помилку у заголовній частині, а також детально не описано суті помилки (проставлено невірно код ознаки, не проставлено код ознаки, тощо), а тому з метою отримання більш детальної відповіді платник може повторно звернутись до кеонторрлюючого органу з детальним описом ситуації та наданням відповідних підтверджуючих документів (їх копій).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |