Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - резидентом на банківський рахунок та в межах компетенції повідомляє.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом IV Кодексу, згідно з п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Водночас п. 163.1 ст. 163 Кодексу передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід та іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п. 164.2 ст. 164 Кодексу.
При цьому ст. 165 Кодексу встановлено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковуються податком на доходи, фізичних осіб, зокрема, основна, сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому (п.п. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
Депозит (вклад) - це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу та під процент на умовах видачі на першу вимогу або повернення зі спливом встановленого договором строку.
Залучення депозитів може здійснюватися у формі випуску (емісії) ощадних (депозитних) сертифікатів.
Правила здійснення депозитних операцій встановлюються для банківських депозитів Національним банком України відповідно до законодавства;
для депозитів (внесків) до інших фінансових установ - державним органом, визначеним законом ( п.п. 14.1,44 п.14.1 ст. І4 Кодексу).
Таким чином, оскільки операція з перерахування Вами коштів на рахунок лікарні в якості попередньої штати за лікування не є депозитом (вкладом), то норми п.п. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 Кодексу на Вас не поширюються.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п. 170.11 ст. 170 ПКУ, відповідно до пп. 170.11.1 якого у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу, крім доходів, визначених підпунктами 167.5.4, 165.1.27 п. 167.5 ст. 167 Кодексу.
Водночас, з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням
документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання, зокрема, договору з лікарнею та квитанції про перерахування коштів.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |