X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.02.2020 р. № 834/ІПК/14-29-32-03-02


Стосовно отримання податкової консультації щодо необхідності отримання ліцензії, реєстрації місць зберігання, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство проінформувало, що займається оптовою торгівлею зерном, має в розпорядженні 55 одиниць власних та орендованих вантажних транспортних для транспортування товару, які розміщуються на орендованій території.

 Товариство не використовує додаткові ємності для зберігання ПММ, пальне знаходиться тільки в баках транспортних засобів.

З урахуванням викладеного, Товариство цікавлять наступні питання:

1.Чи правильно Товариство розуміє, що паливні баки транспортних засобів не є місцем зберігання пального?
 

2.Чи правильно Товариство розуміє, що у зв'язку з відсутністю місць зберігання пального у Товариства відсутній обов'язок щодо отримання ліцензії на зберігання пального?
 

3.Чи правильно Товариство розуміє, що у разі необхідності отримає ня ліцензії на зберігання пального Товариство зобов'язано отримати одну (а не 55) ліцензію на місце зберігання?

Враховуючи викладене вище, слід зазначити таке.

Як зазначено у запиті Товариства, паливо заливається та зберігається безпосередньо у паливні баки транспорту Товариства, а після заправки, тобто поміщення пального безпосередньо у паливний бак, фізичний відпуск пального іншим особам, до інших транспортних засобів не здійснюється.

Паливний бак (бензобак) - ємність для зберігання запасу рідкого палива (бензин, гас, дизельне паливо) безпосередньо на борту транспортного засобу або технічного пристрою, який отримує енергію від рідкопаливного двигуна внутрішнього згорання.

 Також на корпусі паливного бака в разі необхідності розташовується отвір для введення датчиків контролю рівня палива, або його тиску.

Паливні баки також можуть мати зливний отвір, обладнуються запірною пробкою або краником.

Таким чином паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі, з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна - не є акцизним складом (акцизним складом пересувним), та транспортний засіб, у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу - не є акцизним складом (у розумінні п.п. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Кодексу)  акцизним складом пересувним (у розумінні п.п. 14.1.61. п. 14.1. ст. 14 Кодексу).

 Отже отримувати ліцензію на зберігання пального, яке зберігається виключно у паливних баках транспортних засобів не потрібно.

Також зазначаємо, що відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.2019 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481) зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик, місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігав ня пального, що використовуються:

- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуюті ся за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

- підприємствами, установами та організаціями системи державне го резерву;

- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Для надання більш повної та обґрунтованої відповіді Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати до розгляду більш детальну інформацію по суті здійснюваних операцій, при цьому необхідно зазначити коди УКТ ЗЕД продукції, яку використовує Товариство.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.