X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.03.2020 р. № 955/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з плати за землю. керуючись статтею52 Податкового кодексу України (далі-Кодекс),повідомляє.

Товариство поінформувало, що ммає у власності жилі та нежилі приміщення,які розташовані в багатоквартирних жилих будинках.

Товариство повідомило про відсутність майнових прав на земельні ділянки,які розташовані в багатоквартирні будинки,і запитуєпро наявність у нього податкових зобов'язань з плати за землю за такі ділянки.

Позиція контролюючих органів щодо виникнення податкових зобов'язань із земельного податку за земельну ділянку під багатоквартирним будинком викладена в узагальнюючій податковій консультації, затвердженої наказом Мінестерства фінансів України від 06.07.2018 № 602 «Про затвердження узагальнюючихподаткових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю».

Кодекс визначає,що плата за землю справляється у двох формах земельного податку з власників та постійних користувачів земельних ділянок(підпункт 14.1.72 пункту 14.1 статті14 Кодексу), а також орендної плати за надання у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності( підпункт 14.1.147 пункт 14.1 статті 14 Кодексу).

Обов'язок зі справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов'язань)плати за землю,у тому числі й земельного податку, настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками(пункт 287.1 статті 287 Кодексу).

Таким чином,у Товариства не виникає обов'язок із декларування земельного податку за земельні ділянки, правовстановлюючі документи на які у Товариства відсутні.

Водночас використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства.

Орган місцевого самоврядування, керуючись нормами ст.377 Цивільного кодексу України, ст. ст. 120,125,126 та 206 Земельного кодексу України, а також враховуючи рішення Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015 (у справі № 922/1008/15),може порушити питання про компенсацію завданої шкоди(ст.ст. 1166,1167 Цивільного кодексу України) землекористувачами (юридичними та фізичними особами), які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельними ділянками, у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію(пункт 52.2 статті52 Кодексу).