Головне управління ДПС у Закарпатській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України на запит Приватного підприємства щодо порядку застосування норм п.п.4 п.297.1 ст.297 ПКУ та реалізації права на звільнення від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з податку на майно (в частині земельного податку) повідомляє.
Приватне підприємство проінформувало що відноситься до платників єдиного податку ІІІ групи за ставкою 5%.
Основним видом діяльності Підприємства є надання в оренду власного нерухомого майна (КВЕД 68.20 ).
Підприємство, здійснює господарську діяльність, надає в оренду третім особам частину приміщень в адміністративній будівлі на підставі укладених з ними договорів оренди.
Одночасно з вбудованими приміщеннями орендарі набувають право на користування відповідною частиною земельної ділянки, на якій знаходиться нерухоме майно (прибудинкова територія).
Таким чином, Підприємство використовує в господарській діяльності як нерухоме майно, так і земельну ділянку, на якій таке нерухоме майно розміщене, оскільки вся земельна ділянка зайнята зазначеним нерухомим майном, а тому її використання окремо від нерухомого майна є неможливим.
Підприємство посилаючись на вимоги п.п.4 п.297.1 ст.297 ПКУ просить надати роз’яснення в частині реалізації, права на звільнення від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з податку на майно (в частині земельного податку), якщо надання в оренду нерухомого майна є основним видом його діяльності.
Згідно ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 - VI зі змінами та доповненнями платниками земельного податку є зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини),з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6 ст.287 ПКУ.
Разом з цим підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру п.п.286.1ст.286 ПКУ).
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).
Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Таким чином, якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником будівель, споруд (їх частин), розташованих на такій земельній ділянці, то такий платник звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном за умови, що надання в оренду нерухомого майна здійснюється на підставі укладеного відповідно до законодавства цивільно-правового договору.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |