X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.03.2020 р. № 1222/ІПК/07-16-05-05-05

Головне управління ДПС у Закарпатській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 275S-VI, розглянуло запит ТОВ............................................................на отримання індивідуальної податкової консультації від.......(вх.ГУ ДФС №....від......)     щодо необхідності застосування РРО під час продажу газет та надання послуг з публікування інформаційних матеріалів у газеті, та повідомляє наступне.

Основним видом діяльності ТОВ...........................................................................................................................................

відповідно до інформації Єдиного держреєстру юридичних осіб є видання газет (код згідно КВЕД 58.13).

 Крім цього, товариство займається іншими видами діяльності, зокрема надання населенню платних послуг з публікування інформаційних матеріалів у газеті.

Згідно п. 1 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язаня проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону №265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання.

Таким чином, у зв’язку з паданням ТОВ...............................................................................................................................
платних послуг для населення з публікування інформаційних матеріалів у газеті, що відовідно до п.1 ст.З Закону № 265 передбачає обов’язкове застосування РРО, всі розрахунки, які проводитимуться товариством із покупцями в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) повинні проводитись через належним чином зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.