X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У СУМСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.07.2017 р. № 1024/ІПК/18-28-40-01-26

Головне управління ДФС у Сумській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуло ваше звернення від 23.06.2017 №65, отримане з вх.№86/зв від 26.06.2017, про отримання індивідуальної податкової консультації та у межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до звернення, підприємство здійснює ввезення підакцизної продукції на митну територію України зі сплатою акцизного податку згідно ст.213.1.3 Кодексу з метою подальшого використання для виробництва не підакцизної продукції.

Перелік підакцизних товарів, з яких справляється акцизний податок, а також їх коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) та ставки, за якими ці товари оподатковуються акцизним податком, визначено пунктом 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

В разі реалізації пального, підприємство має зареєструватися платником акцизного податку. Пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 розділу VI Кодексу (пп. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу).

Відповідно до абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу реалізацією пального для цілей розділу VI Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального йог о виробниками.

В разі, якщо підприємство буде здійснювати фізичний відпуск пального, воно буде вважатись особою, що реалізує пальне, а отже відповідно до пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 розділу VI Кодексу підлягатиме реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального та зобов’язане буде складати акцизні накладні на обсяги реалізації (передачі, відпуску, відвантаження) і реєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з пунктом 231.1 статті 231 Кодексу.

Звертаємо увагу, що дана податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2. ст.52 Кодексу).