X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.04.2020 р. № 1365/6/99-00-17-03-01-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отриманні індивідуальної податкової консультації [....] (далі - Товариство), стосовно практичного застосування норм податкового законодавства реєстрації акцизною) складу.

У зверненні Товариство зазначає, що має намір розширити сферу своєї діяльності та здійснювати повний комплекс заходів з авіапаливозабезпечення на території аеропорту «...», а саме: забезпечувати не тільки заправку повітряних суден авіапаливом, але й здійснювати приймання, зберігання, підготовку до видачі, видачу на заправку в паливозаправні засоби авіацйне паливо.

Товариство планує, використовувати на підставі договору оренді «Резервуар № 1», який належить на праві приватної власності «Суб’єкту господарювання № 1» та який знаходиться на «Земельній ділянці № 1», ще орендується «Суб’єктом господарювання № 1» у держави. При цьому «Суб’єкт господарювання № 1» не заперечує проти надання Товариству у користуванні «Резервуар № 1», який ніким не орендується та ніким не експлуатується.

В той же час, на «Земельній ділянці № 1» також розташовані «Резервуар № 2» та «Резервуар № 3», які орендуються та експлуатуються «Суб’єктом господарювання № 2» який в свою чергу є платником акцизного податку з реалізації пального та розпорядником акцизного складу.

Питання: Чи має право Товариство зареєструвати акцизний склад та отримати статус розпорядника акцизного складу у відношенні «Резервуару № 1» на «Земельній ділянці № 1», якщо на цій «Земельній ділянці № 1» вже є інший розпорядник акцизного складу, але у відношенні «Резервуару №2» та «Резервуару № З»?

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядником акцизного складу є, зокрема, суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Оскільки приміщення або територія мають бути об’єктами права власності або користування з належним документальним підтвердженням, то їх слід розглядати як об’єкти нерухомості: приміщення - будівля або частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, а територія - одна (частина) або кілька земельних ділянок з розташованими на них об’єктами.

Відповідно до пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу платники податку -розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - з Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірії -лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу.

Один розпорядник акцизного складу можз зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрац ї акцизного складу.

Акцизні склади двох і більше розпорядників не можуть розмішуватись з одному приміщенні або на одній території.

Акцизні склади різних розпорядників мають розміщуватись в різних приміщеннях/на різних територіях, що є розмежованими або відокремленим і один від одного, та на які у кожного розпорядника є документи, що підтверджують право власності або користування.

Отже, Товариство може зареєструвати акцизний склад та набути статусу розпорядника акцизного складу за наявності у Товариства документів, що підтверджують право власності або користування «Резервуаром № 1» на «Земельній ділянці № 1» у разі розмежування або відокремлення його від «Резервуару № 2» та «Резервуару № 3» на «Земельній ділянці № 1», які орендуються та експлуатуються «Суб’єктом господарювання № 2» який в свою чергу є платником акцизного податку з реалізації пального та розпорядником акцизного складу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.