X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.03.2020 р. № 1319/6/99-00-05-06-01-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит від    №    щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу У крани (далі — Кодекс) повідомляє.

Щодо дій підприємства, яке скасувало^ або не реєструвало книгу обл ку розрахункових операцій (далі - КОРО), у випадку виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або відключення електроенергії (питання 1 та 2).

Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосувавня реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до Закону № 265, наказом. Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 затверджено «Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)» (далі - Порядок застосування РРО) та «Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій» (далі - Порядок ведення КОРО).

Пунктом 2 розділу III Наказу № 547 передбачено, що суб’єкт господарювання може прийняти рішення про те, що у випадках виходу з паду РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операція не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, про що зазначає у реєстраційній заяві.

У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати та не зберігати КОРО та розрахункові книжки.

Для таких РРО, контролюючим органом за місцем реєстрації РРО, у реєстраційному посвідченні зазначається: «КОРО на цей РРО не реєструвалась.
У випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється».

Такі суб’єкти господарювання не.мають права здійснювати розрахункові операції у разі виходу з ладу РРО або тимчасової відсутності електроенергії.

Враховуючи зазначене, чинне законодавство не вимагає від суб’єкта господарювання обов’язково складання будь якого документу, що підтверджує факт відключення електроенергії.

У разі відновлення електроенергії у інший робочий день коли була відкрита зміна «Z-звіт» буде знятий у наступний робочий день, коли суб’єкт господарювання розпочне роботу.

Разом з тим, ДПС вважає за доцільне у такому випадку скласти акт або будь який інший розпорядчий документ у якому зазначити час відключення електроенергії та час її відновлення.

Щодо відповідальності у разі не зняття «Z-звіт» при відключенні електроенергії (питання 3).

Чинним законодавством не передбаченні штрафні (фінансові) санкції за не роздрукування «Z-звіт» протягом зміни у разі відключення електроенергії.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.