X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.03.2020 р. № 1287/Б/99-00-04-06-03-09/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України розглянула звернення щодо окремих питань здійснення підприємницької діяльності платником єдиного податку фізичною особою -підприємцем та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).

Відповідно до десятої частини п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

З огляду на викладене, не може бути платником єдиного податку фізична особа - підприємець, яка здійснює організацію, проведення гастрольних заходів.

Слід зазначити, що Закон України від 10.07.2003 № 1115-ІV "Про гастрольні заходи в Україні" (далі - Закон № 1115) визначає загальні засади організації гастрольних заходів в Україні.

Статтею 1 Закону № 1115 визначено поняття, які вживаються в такому значенні:

гастрольні заходи - видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу "Луна-парк" тощо) закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків.

 Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів;

рганізатори гастрольних заходів - суб’єкти господарювання, що займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність;

стаціонарний сценічний майданчик - сценічний майданчик, який належить закладу, підприємству чи організації культури, творчому колективу, виконавцю на правах власності або регулярно використовується ним не менше одного року на підставі інших цивільно-правових угод.

Отже, заборона встановлена десятою частиною п.п.291.5.1 п.295.1 ст.195 ПКУ не розповсюджується на здійснення діяльності з організації, проведення публічних видовищних заходів, які проводяться в межах стаціонарних сценічних майданчиків таких виконавців.

Разом з тим, фізична особа - підприємець, яка здійснює діяльність актора та приймає участь у виступах, що не є гастрольними, або є гастрольними заходами може бути платником єдиного податку, за умови якщо вона не займається безпосередньо організацією та проведенням гастрольних заходів, а також відповідає критеріям визначеним для платників єдиного податку.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.