Державна податкова служба України на звернення Підприємства ще до наявності прав на застосування пільги із земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що отримало державні акти на право постійного користування земельних ділянок, які використовуються для науково-дослідних, навчальних цілей і ведення товарного сільськогосподарського виробництва відповідно до рішення Запорізької райдержадміністрації Ради народних депутатів від 24.05.2004 № 166.
Підприємство, посилаючись на пільгу, визначену п.п. 283.1.3 п. 283.1 ст.282 Кодексу, просить надати роз’яснення щодо поширення на Підприємство право користування вказаною пільгою.
До земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, належать, зокрема, земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур (п.п. 283.1.3 п. 283.1 ст. 283 Кодексу).
Відповідно до частини першої ст. 24 Земельного кодексу України (дал -Земельний кодекс) державним і комунальним сільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям надаються земельні ділянки із земель державної і комунальної власності у постійне користування для науково -дослідних, навчальних цілей та ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Як вбачається із звернення.
Підприємство використовує частину земельних ділянок для науково-дослідних, навчальних цілей, а іншу - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, де остання підлягає оподаткуванню земельним податком на загальних підставах.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Площі зазначених вище частин земельних ділянок мають бути відображєні у податковій декларації з плати за землю у розділі І «Розрахунок суми земельного податку».
Земельні ділянки, визначені п.п. 283.1.3 п. 283.1 ст. 283 Кодексу, відповідають коду пільги «18010507» згідно з Довідником інших податкових пітьг № 96/2 від 01.02.2020, та відображаються в податковій декларації з плати за землю у колонці «Пільга» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» послідовно в рядках у розрізі кожної земельної ділянки.
Підприємство має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок (з наданням підтверджуючих документів щодо їх площ за напрямом використання), для отримання повної відповіді щодо наявності підстав застосування пільги із сплати податку (ст. 17, абзац п’ятий п. 286.5 ст. 286 Кодексу).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником додатків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |