Головним управлінням ДПС у Львівській області, керуючись ст. 51 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами ті доповненнями (далі - Кодекс), розглянуто запит на отримання індивідуальної податкової консультації з питань застосування штрафних санкцій за порушення граничного строку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у випадку прийняття Комісією рішень про відмову в реєстрації таких податкових накладних, які не оскаржені в адміністративному чи судовому порядку та в межах компетенції повідомляє таке. Відповідь надається з урахуванням норм чинного законодавства, які діяли у 2019 році.
Пунктом 201.1 ст. 201 Кодексу передбачено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановленні Кодексом термін.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податковий накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно-календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем (абзаци чотирнадцятий - сімнадцятий п. 201.10 ст. 201 Кодексу).
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунк у коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок № 117.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначається, зокрема пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (п. 13 Порядку № 117).
Письмові пояснення та копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Якщо платником податку протягом 365 календарних днів подано документи, зазначених у п. 14 Порядку № 117, однак комісією контролюючого органу відповідно до п. 21 Порядку № 117 прийнято рішення про відмрву з реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, то відповідно до п. 27 Порядку № 117 таке рішення може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ст. 201 ПКУ набуває статусу «реєстрація зупинена» та штрафні санкції, передбачені п. 120‘.2 ст. 120і Кодексу, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахункі в коригування.
Якщо комісією контролюючого органу відповідно прийнята рішення про відмову в реєстрації, то така податкова накладна/розрахунок коригування набуває статусу «відмова в реєстрації».
Отже, по податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію в ЄРПН якої було зупинено і протягом 365 календарний днів платником податків не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію, але контролюючим органом після сплину 365 днів за результатами проведеної перевірки виявлено факт здійсненої операції без реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН, до такого платника податків застосовуваться штрафні санкції, визначені п. 120-1.2 ст. 120-1 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |