X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.04.2020 р. № 1349/6/99-00-17-01-02-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності отримання ліцензії при імпорті товару та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Товариство просить надати консультацію з наступних питань:

1. Чи є обов’язковим отримання ліцензії при імпорті товару, що має код 27101221 чи код 27101225.

Оскільки виробник товару вважає, що даний товар не підлягає ліцензуванню, та кінцеве призначення для очищення металевих поверхонь перед подальшою обробкою, а також зважаючи на показники, зазначені в паспорті безпеки, характеристики товару, його кількість та одноразовість даної поставки ?

2. Який саме вид ліцензії потрібен, якщо, все ж таки виявиться, що вона дійсно потрібна?

Відповідно до п.п. 14.1.141-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Порядок ведення суб’єктами господарювання діяльності в частині імпорту пального визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячне то і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481), де зазначено, що імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва вбо зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.