X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.04.2020 р. № 1350/6/99-00-17-01-02-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податково го кодексу України (далі - Кодекс) розглянула зверненні Товариство щодо необхідності отримання ліцензії та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади га органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише за підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено за контролюючі органи.

Товариство просить надати консультацію з наступних питань:

1. Підприємство планує здійснювати ввезення товарів, в тому чиї лі позиції, які за кодом УКТ ЗЕД відносяться до підакцизних (пально). Підприємство ввезені товари зберігає на своєму складі та реалізує зазначені товари оптом.
Крім того планується фасування пального у споживчу тару до 5 літрів та реалізація :

• суб’єктам господарювання-неплатникам податку;
• фізичним особам-неплатникам податку.

Які ліцензії відповідно до вимог Закону України від 19 грудня 1995 ро гу № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пальног у» потрібно отримати ?

Порядок ведення суб’єктами господарювання діяльності в частині імпорту, експорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481), де зазначено, що імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

Крім того, суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.

Окремо слід зазначити, що суб'єкти господарювання, які здійснкжть роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.