Головне управління ДПС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо оподаткування доходів від надання в оренду нерухомого майна, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
Перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, визначено пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
До доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походженні з України, відноситься, зокрема, лізингова/орендна плата, що вноситься резидентами на користь нерезидента - лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди (пп. "ґ" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу).
Згідно з пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 Кодексу ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Положеннями п. 3.2 ст. З Кодексу встановлено, що якщо міжнародгим договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Положення Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень (далі - Конвенція), яка ратифіков ша Верховною Радою України 23.04.96 та набрала чинності 27.05.96 застосовуються до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав (ст. 1 Конвенції).
Згідно положень ст.6 «Доходи від нерухомого майна» Конвенції , а саме: п.1 ст.6 Конвенції доходи, що одержуються резидентом договірної держави від нерухомого майна, яке міститься в другій договірній державі, можуть
оподатковуватись у цій другій державі. При цьому, п.З ст.6 Конвекції зазначено, що положення пункту 1 цієї статті застосовуються також до доходів, одержуваних від прямого використання, здавання в оренду або використанні в будь-якій іншій формі нерухомого майна.
Рекомендації щодо загальних принципів застосування положень конвенцій (угод) про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна (капіталу) надані листом Державної податкової служби України від 27.12.2012 №12744/0/71-12/12-1017.
Виходячи з них стаття 6 «Доходи від нерухомого майна» конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, укладених Україною, не надає виключного права оподаткування державі, в якій розташоване нерухоме майно.
Такій державі лише надається першочергове право оподаткування.
Ця стаття не накладає жодних обмежень щодо ставок та способу оподаткування на державу, в якій розташоване нерухоме майно.
При цьому, у пункті 3 статті 6 «Доходи від нерухомого майна» вказаних конвенцій пояснюється, що доходи від нерухомого майна включають доходи від прямого використання, здавання в оренду або використання нерухомого майна в будь-якій іншій формі.
Такі доходи оподатковуються в державі, в якій розташоване нерухоме майно, незалежно від форми використання майна.
Отже, резидент України під час виплати доходу резиденту Республіки Молдова за договором оренди нерухомого майна, яке знаходиться на територ ії України, повинен утримувати податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 відс.
Крім того зазначаємо, що відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |