Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо спле ти орендної плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що є орендарем земельної ділянки відповідно договору оренди землі, укладеного у 2019 році з органом місцевого самоврядування (далі - Ділянка), яким встановлено Плату у грошовій формі та розмірі (згідно встановлених ставок на поточний рік), що на 2019 рік складає - 4,0 відс. нормативної грошової оцінки земельних ділянок (далі - Оцінка) та у разі зміни ставок Плати на поточний рік зм на умов договорів здійснюється у письмовій формі шляхом підписання додаткових уі од до укладених договорів оренди землі.
Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства та на повідомлення органу місцевого самоврядування про набрання чинності його рішення ще до введення в дію з 01.01.2020 для юридичних осіб нових ставок Плати, у тему числі для Товариства - 5,0 відс.
Оцінки, просить підтвердити правомірність обчислення Товариством податкових зобов’язань з Плати із застосуванням нової ставки Плати.
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільвим кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), інши ми нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).
Договір оренди землі укладається у письмовій формі за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону).
Пунктом 9 Типового договору оренди землі встановлено, що розмір Плати вноситься у відсотках Оцінки земельної ділянки.
Розділом V Закону визначено порядок зміни, припинення та поновлення договору оренди землі.
Зокрема, зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємвою згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст. 30 Закону).
У разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановл яю договором чи не обумовлено характером його зміни.
Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється ібо розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випли ває із звичаїв ділового обороту (част. третя ст. 653 та ст. 654 Цивільного кодексу України).
За таких обставин, Товариству доцільно звернутися до органу місцевого самоврядування, у комунальній власності жого перебуває Ділянка з метою приведення положень Договору до вимог чинного законодавства, у тому числі й в частині визначення основних елементів для справляння Плати, зокрема й відсоткового розміру Плати.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |