Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, розглянула лист Товариства щодо порядку маркування гранатових вин та повідомляє.
Товариство є імпортером алкогольних напоїв.
З метою забезпечення дотримання законодавства при здійсненні маркування алкогольних напоїв, що ввозяться на митну територію України та повноти сплати акцизного податку, Товариство просить надати відповіді на наступні запитання.
1. До якої товарної підкатегорії, згідно УКТ ЗЕД відноситься гранате ве вино міцністю до 15 % ?
Державна митна служба (Держмитслужба) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи (п.1 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 № 227).
Держмитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює, зокрема, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 39 п.4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 № 227).
Для класифікації товарів в Україні використовується Український класифікатор зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатуро ю Митного кодексу України і встановлюється Законом України «Про Митний тариф України».
Таким чином, присвоєння коду УКТ ЗЕД для імпортованого гранатового вина відноситься до компетенції Держмитслужби.
2. Яка ставка акцизного податку застосовується для розрахунку сум акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знаку для маркування гранатового вина міцністю до 15 %?
Підпунктом 215.3.1 п. 215.3 ст.215 Податкового кодексу України встановлено ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво залежно від коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та опису товару(продукції) згідно з УКТ ЗЕД.
Тобто, здійснити визначення розміру ставки акцизного податку для гранатового вина міцністю 15 % можливо тільки на підставі його опису та коду згідно з УКТ ЗЕД.
3. Який тип марки (АІ ВП або АІ ЛГП) використовується для маркування гранатового вина міцністю до 15%?
Пунктом 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 визначено, що на кожну марку наноситься позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" - "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" - "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" - "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" - "АІ ВП".
Отже, для маркування вин, які імпортуються на митну територію України використовується тип акцизної марки АІ ВП.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |