X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.03.2020 р. № 1331/6/99-00-07-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно обов’язку подання та порядку заповнення декларації акцизного податку, а саме додатків про відсутності операцій з підакцизними товарами у звітному періоді, та повідомляє.

Відповідно до підпункту 49.2-1 статті 49 Кодексу платники, визначені п. п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларант незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Разом з цим, відповідно до п. 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими  у них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у графі "Ознака подання" на останньому аркуші Декларації.

Згідно з реєстром платників акцизного податку з реалізації пального Товариство зареєстровано платником податку 19.08.2019.

Отже, якщо Товариство, як платник акцизного податку з реалізації пального не здійснює операції по яким виникають податкові зобов’язання, то такий платник, відповідно до п. 49.2-1 ст. 49 Кодексу, зобов’язаний подати Декларацію із проставленням нулів у клітинках відповідних граф розділу В Декларації та може не заповнювати, та не подавати додатки до Декларавії (Додаток 1-1) відповідно до п. 2 розділу І Порядку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.