X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.03.2020 р. № 1128/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянула Ваше звернення від ... щодо нарахування та сплати орендної плати за землю і в межах компетенції повідомляє.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Податковим кодексом України далі Кодекс), Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" (далі - Закон) та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Використання землі в Україні є платним (стаття 206 кодексу).

Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що плата за землю -
обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункт 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно зі статтею 1 Закону оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхудною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ст. 288 Кодексу).

Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою (стаття 5 Закону).

Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 286.2 ст. 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролююючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Отже, фізична особа - підприємець, що застосовує спрощену систему оподаткування не звільняється від обов'язку нарахування та сплати орендної плати за землю та подання декларації.

Відповідно до п. 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.