X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.04.2020 р. № 1402/ІПК/02-32-14-06

Головне управління ДПС у Вінницькій області розглянуло Ваш лист про надання податкової консультації №...від........................................
щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО),при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого переказу та в порядку статті- 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ТОВ.............................є небанківською
фінансовою установою та здійснює діяльність з приймання готівки для подальшого переказу.

Чи зобов'язана небанківська фінансова, установа операції з приймання готівки для подальшого її переказу за допомогою зареєстрованої належним чином платіжної системи, через пункти, приймання готівки (робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові установи сформувати електронний документ  на переказ готівки на підставі відповідного паперового документа та забезпечує оброблення і передавання інформації до платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу) застосовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО)?

Правовідносини у сфері застосування РРО регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року №-265/95-ВР "Про  застосування реєстраторів розрахункових, операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265).

Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

 Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосуваиня РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі -Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг,а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (наданні послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

При цьому, РРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків та операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно» технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів (ст. 9 Закону......№......    265).

Враховуючи викладене вище, якщо платіжні термінали (ПТКС) дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів, то РРО не застосовується.

 Комерційні агенти банків та небанківські фінансові установи, які здійснюють операції з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням платіжних терміналів (ПТКС) зобов'язані застосувати РРО.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.