Державна податкова служба України розглянула запит...............................щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення Товариство планує затвердити внутрішнім документом спосіб зберігання фіскальних звітних чеків у електронній формі.
Чи має право юридична особа затвердити внутрішній документ, у якому передбачити спосіб зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі, яку отримано шляхом сканування (фотографування) паперового документа (фіскальних звітних чеків)?
Чи має право юридична особа затвердити внутрішній документ, у якому передбачити спосіб зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі у пам’яті персонального комп’ютера у наступних форматах: JPEG, PDF, TIFF?
Представники центрального органу виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну податкову та митну політику повинні мати можливість візуально переглянути фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти) за місцем знаходження відокремленого підрозділу або можливе централізоване зберігання?
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом, постановою Правління Національного банку України від 27.12.2017 № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення № 148).
Кодексом встановлені обов’язки платників податків (стаття 16) та права контролюючих органів (стаття 20).
Зокрема, підпунктами 16.1.5, 16.1.7, 16.1.9, 16.1.12, 16.1.13 пункту 16.1 статті 16 Кодексу встановлено обов’язок платників податків щодо надання контролюючим органам та їх посадовим особам відповідної інформації, не перешкоджання законній діяльності посадової особи контролюючого органу, забезпечувати збереження документів протягом встановлених строків тощо.
Статтею 20 Кодексу контролюючим органам надано право, зокрема, на проведення перевірок платників податків, отримання від них необхідних документів та звітності, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Види, порядок та строки проведення перевірок визначено статтями 75-82 Кодексу.
Так, відповідно до пункту 82.3 статті 82 Кодексу тривалість фактичної перевірки не повинна перевищувати 10 діб, а продовження строку таких перевірок - не більш як на 5 діб.
Відповідно до абзацу другого пункту 12 розділу II Положення № 148 установа/підприємство відповідно до вимог цього Положення зобов’язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі, формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу.
З огляду на викладене та наведені Товариством приклади повідомляємо
таке.
Питання 1.
Товариство може затвердити внутрішнім документом спосіб зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі,яку отримано шляхом сканування (фотографування) паперового документа (фіскальних звітних чеків).
Питання 2.
Товариство може затвердити внутрішнім документом спосіб зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі у пам'яті персонального комп’ютера у форматах JPEG, PDF, TIFF.
Питання 3.
Обов’язку збереження фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) на місці проведення розрахункових операцій чинним законодавством на сьогодні не встановлено, тому централізоване зберігання фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) не суперечить вимогам чинного законодавства.
Разом з цим зазначаємо, що при проведенні, зокрема, фактичних перевірок Товариство зобов’язане надати на законну вимогу посадових осіб контролюючого органу відповідні документи і звітність, в тому числі і збережені у зручний для візуального перегляду спосіб фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти).
Водночас повідомляємо, що відповідно пункту 44.3 статті 44 Кодексу платники податків зобов’язані, зокрема, забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 статті 44 Кодексу, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |