X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.04.2020 р. № 1553/10/03-20-32-01-13/ІПК

Головне управління ДПС у Волинській області розглянуло лист Товариства від 25.03.2020 №23 (вх. № 10278/10 від 26.03.2020 ГУ ДПС у Волинськії області) про надання податкової консультації щодо можливості керуючись абзацом «а» п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) списати підакцизні товари (тютюнова сировина та тютюнові відходи) без виникнення податкового зобов’язання щодо сплати акцизного податку та керуючись до ст. 52 Кодексу повідомляє наступне.

Товариство запитує, чи можливо, керуючись абзацом «а» п. 216.3 ст. 215 Кодексу списати підакцизні товари (тютюнова сировина (тютюн для куріння Nicotina tobacum) та тютюнові відходи (тютюн для куріння Nicotina tobacum) та браковані сигарети насипом) без виникнення податкового зобов’язання щодо акцизного податку (без нарахування акцизного податку), у разі, якщо факт втрати підтверджено документами (що додаються) та причиною втрати є форс -мажорні обставини, що підтверджено сертифікатом торгово-промислової палати та довідкою обласного центру гідрометеорології та чи потрібно подавати письмове звернення з підтверджуючими документами до територіального органу ДПС.

Пунктом 215.1 ст. 215 Кодексу визначено, що тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну належать до підакцизних товарів та встановлено ставку акцизного податку (пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215) на:

- тютюнова сировина та тютюнові відходи (код УКТ ЗЕД 2401);

- сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари) з вмістом тютюну (код УКТ ЗЕД 2402 10 00 00);

- сигарети без фільтра, цигарки (код УКТ ЗЕД 2402 20 90 10);

- сигарети з фільтром (код УКТ ЗЕД 2402 20 90 20);

- тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва;

 тютюн "гомогенізований" або "відновлений";

тютюнові екстракти та есенції (код УКГ ЗЕД 2403).

Абзацом «а» пункту 216.3. ст. 216 Кодексу визначено, що податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо:

 платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Із звернення невідомо про який конкретно товар відповідно до кодів УКТ ЗЕД поставлено запитання.

Згідно довідки обласного центру з гідрометеорології у період 16-17 грудня 2018 у зв’язку із виходом активного циклону з Балкан у Волинської області даними найближчої метеостанції) відмічався сильний сніг (76% місячної норми), утворився сніговий покрив.

Торгово-промислова палата сертифікатом «про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)» засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили):

 виняткові погодні умови, зокрема наднормативні снігові опади та нагромадження снігу дата настання форс-мажорних обставин 16 грудня 2018року та закінчення 17 грудня 2018 року.

Експертним висновком торгово-промислова палата встановила, що тютюнова сировина та сигарети, до складу яких входить тютюнова сировина, не відповідають ГОСТ 8072-77 «ТАБАК-СИРЬЕ ФЕРМЕНТИРОВАННОЕ» та не придатні до подальшої реалізації і використання за призначенням.

Однак, ТОСТ 8072-77 8072-77 «ТАБАК-СИРЬЕ ФЕРМЕНТИРОВАННОЕ» встановлює вимоги до умов зберігання сировини, де зокрема, (п. 5.18) передбачено, що тюки та кіпи тютюнової сировини повинні зберігатися в чистих, добре провітрюваних складських приміщеннях, не заражених шкідниками.

 Допускається зберігання тютюнової сировини на відкритих площадках у відповідності до технологічної інструкції, затвердженої у встановленому порядку.

 Термін зберігання 5 місяців.

Експерт у технічному висновку про обстеження частини приміщення складу матеріалів виробничої бази (літера А-2) на предмет можливості його подальшої експлуатації встановив, що частина покрівлі провалилась через надмірне снігове навантаження, та констатував, що ухил покрівлі недостатній для відведення утвореного снігового покриву.

 Також, експертом рекомендовано збільшити ухил покрівлі та виконати підсилення обрешітки.

Тютюнова сировина та обладнання за даною адресою знаходились но завжди.

Починаючи з 2010 року до 2016 року складські та виробничі приміщення були розміщені за іншою адресою, де були інші умови зберігання.

Якість сировини, що знаходилась там, не підтверджена відповідними документами.

Враховуючи зазначене та той факт, що підакцизні товари зберігалися на складах підприємства з 2010 року (раніше втратили свої властивості), підстави застосовувати товариством положення п. 216.3 ст. 216 Кодексу відсутні.

Слід також зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.