X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.04.2020 р. № 1542/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо справляння екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у частині викидів двоокису вуглецю (далі - Податок за Двоокис), керуючись ст. 52 Податковего кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є платником Податку за Двоокис, за обсяги викидів, що здійснюються його численними стаціонарними джерелами забруднення, та, посилаючись на п. 240.7 ст. 240 Кодексу щодо встановлення граничного обсягу викидів двоокису вуглецю в розмірі 500 тонн на рік (далі - Граничний обсяг), запитує про порядок складання та подання податкової звітності з Податку за Двоокис.

Кодекс покладає на платника Податку за Двоокис обов’язок зареєструватися платником такого податку в податковому періоді, у якоігу досягнуто перевищення Граничного обсягу. Водночас згідно з абзацом другим п. 240.7 ст. 240 Кодексу податковими зобов’язаннями з Податку за Двоокис, що підлягають декларуванню, вважаються зобов’язання за обсяг викидів двоокису вуглецю, що перевищує Граничний обсяг (далі - податкові зобов’язання).

При цьому згідно з п. 240.1 ст. 240 Кодексу платниками Податку за Двоокис визнаються суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, тобто суб’єкти - власники або користувачі стаціонарних джерел забруднення, у складі яких функціонують відокремлені структурні підрозділи.

З огляду на викладене одноразове у податковому річному періоді зменшення об’єкта оподаткування Податком за Двоокис застосовується платником такого податку до величини фактичного сумарного (сукупного) обсягу викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів, які використовує платник Податку за Двоокис у першому звітному податковому періоді, у якому відбулося перевищення встановленого п. 242.4 ст. 242 Кодексу граничного обсягу викидів Двоокису.

У наступних звітних (податкових) періодах, що настануть після перевищення фактичним сумарним (сукупним) обсягом викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів платника Податку за Двоокис величини Граничного обсягу, податкові зобов’язання обчислюються за об’єктом оподаткування Податком за Двоокис, що відповідає такому фактичному сумарному (сукупному) обсягу викидів Двоокису всі] та стаціонарними джерелами викидів платника Податку за Двоокис.

Декларування податкових зобов’язань з Податку за Двоокис здійснюється із урахуванням права платника такого податку з урахуванням вимог п. 16-1 ст. 29 Бюджетного кодексу України щодо зарахування сум надходжень з Податку за Двоокис у повному обсязі виключно до загального фонду Державного бюджету України.

Суми податкових зобов’язань з Податку за Двоокис підлягають декларуванню у окремому додатку 1 Податкової декларації з екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2(15 №715, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497 (далі - Декларація, додаток).

Для забезпечення декларування податкових зобов’язань з Податку за Двоокис із урахуванням права платника такого податку, а не його відокремлених структурних підрозділів або окремих стаціонарних джерел забруднення, на одноразове у податковому річному періоді зменшення об’єкта оподаткування Податку за Двоокис, доцільно за кожний звітний (податковий) період подавати за місцем основного податкового обліку такого платника одну Декларацію з окремим додатком, який включає агреговану інформацію про фактичний сумарний (сукупний) обсяг викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів платника Податку за Двоокис, із зазначенням у рядку 6 Декларації «Доповнення до Податкової декларації за довільною формою» окремими рядками інформації про фактичні викиди Двоокису кожним окремим джерелом забруднення, щодо якого у порядку визначеному галузевім законодавством виконується інвентарізація викидів за наступною примірною формою:

з/п

код за КОАТУУ місцезнаходження джерела забруднення

фактичний обсяг викидів Двоокису, тонн

з початку року

за звітний квартал

1

2

3

4

1

 

 

 

2

 

 

 

 

Податкова консультація відповідно до п. 52-2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платник ж податків, якому надано таку консультацію.