Державна податкова служба України на звернення Товариства, щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з орендної плати за землю комунальної власності (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що згідно з п. 9 договору оренди землі від 07.10.2009 (далі - Договір), укладеного з Райською сільською радою, Плата вноситься у грошовій формі у розмірі 3,0 відс. нормативної грошової оцінки землі (згідно рішення 32-ї сесії Райської сільської ради 5-го скликання № 287 від 06.02.2009 року «Про орендну плату на земельні ділянки на які проведена грошова нормативна оцінка земель на території Райської сільської ради на 2009 рік») та на дату укладання Договору сума Плати складає 3468,09 грн. на рік.
Товариство вважає, що з набранням чинності з 01 січня 2019 року технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка виконана у Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 105, затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16 листопада 2018 року № 552, відбулася зміна Оцінки земельної ділянки, та зауважує, що до чинного Договору зміни не внесені.
Товариство просить роз’яснити правомірність застосування загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, введеної в дію з 01.01.2019, відомості про яку не внесені до Договору, для обчислення податкових зобов’язань з Плати та складання податкової декларації.
Кодекс не регулює питання щодо введення в дію та застосування результатів загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.
Питання щодо розміру Оцінки орендованої земельної ділянки, підстав щодо внесення змін до відомостей про неї, а також строк правомірного використання відомостей, отриманих у відповідному витягу з технічної документації про Оцінку (відомості з Державного земельного кадастру (далі - Кадастр) належать до повноважень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) як головного розпорядника інформації щодо оцінки земель.
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).
Договір оренди землі укладається у письмовій формі за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону).
Пунктом 5 Типового договору оренди землі встановлено, що у договорі оренди земельної ділянки визначається величина нормативної грошоюї оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) на дату укладення такого договору.
За таких обставин, Товариству доцільно звернутися до органу місцевого самоврядування, у комунальній власності якого перебуває земельна ділянка, з метою приведення положень Договору до вимог чинного законодавства у тому числі й в частині визначення основних елементів для справляння Плати, зокрема Оцінки.
Відповідно до п. 52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |