X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.04.2020 р. № 1618/6/19-00-32-01-13/ІПК

Головне управління ДПС у Тернопільській області, відповідно до ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (далі - Кодекс), розглянуло звернення платника податків щодо необхідності придбання ліцензії на виробництво пального та повідомляє.

У зверненні платником порушуються наступні питання:

1. Чи буде вважатись виробництвом пального змішування, в тому числі несанкціонованого, різних марок світлих нафтопродуктів в місці їх зберігання чи реалізації та чи потрібно отримувати для цього ліцензію на виробництво пального?

2. Чи необхідна ліцензія на виробництво пального у разі не систематичного та/або одноразового змішування нафтопродуктів різних марок?

3. Якщо ліцензію на виробництво пального отримувати не потрібно, то у разі встановлення лабораторними дослідженнями, що утворена внаслідов змішування суміш, наприклад бензинів А-95 та А-92, відповідає характеристикам бензину А-92 то як, внаслідок переведення однієї маркг бензину в іншу (дозволяється вищезгаданими інструкціями), здійсните коригування в обліку товариства: зменшити залишок А-95 та збільшити А-92 адже відповідної кількості бензину А-95 та А-92 на залишку у товариства немає?

4. Який код товару при реалізації, згідно до кодів товару УКТЗЕД переведену марку бензину А-95 в А-92, слід зазначати у податковій та акцизнії накладній?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України визначені Законом України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон №481).

Згідно ст.1 Закону №481, виробництво пального - це діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки.

Термін «пальне» вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.

Статтею 2 Закону №481 передбачено, що виробництво пального здійснюється суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального.

Відповідно до п.п.14.1.28-1.  п.14.1. ст.14 Кодексу, виробництво
підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.

Згідно п.215.1. ст.215 Кодексу, до підакцизних товарів належить в т.ч. пальне, яке відповідно до п.п.14.1.141    1. п.14.1. ст.14 Кодексу, - це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Крім того, нормами Закону №481 не передбачено можливості здійснення виробництва пального без наявності ліцензії у разі не систематичного та/або одноразового змішування нафтопродуктів різних марок.

Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.