X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.04.2020 р. № 1627/ІПК/20-40-32-05-11

Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації від 26.03.2020 № 13 (вх. № 21162/10/ЕКПП від 26.03.2020) та повідомляє таке.

У зверненні Товариства зазначено, що при розмитненні товару за кодом згідно з УКТЗЕД 2710194790 (митна декларація № 214026, далі - МД) митний брокер допустив помилку, внаслідок чого даний товар у кількості 200 літрів потрапив до Системи електронного адміністрування пального та спирту етилового (далі - СЕА РПСЕ) з умовою оподаткування «99», якої не існує.

У зв’язку з тим, що у подальшому Товариство не планує здійснювати торгівлю пальним, було прийнято рішення подати заяву на анулювання платника акцизного податку з реалізації пального, а для Цього необхідно мати нульові обсяги пального по всім акцизним складам.


У зв’язку з чим Товариство просить надати роз’яснення з питання:
Як обнулити данні у СЕА РПСЕ на 200 літрів палива за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2710194790 за умовою оподаткування «99»?

Відповідно до п. 12 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 (далі - Порядок № 408) зокрема:

анулювання реєстрації платника акцизного податку проводиться за умови, що в СЕА РПСЕ дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального/спирту етилового, що обліковуються за таким платником, всіма його акцизними складами/акцизними складами пересувними та кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;

анулювання реєстрації акцизного складу проводиться за умови, що в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД.

На підставі п. 232.1 ст. 232 Кодексу обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового обліковуються в СЕА РПСЕ в такій послідовності:

1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних/акцизних складів.

Ведення обліку обсягів пального або спирту етилового у СЕА РПСЕ здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Як свідчать обставини справи Товариству в СЕА РПСЕ була в автоматичному режимі зарахована МД № ИА100120/2019/214026 від 31.10.2019 на 200,0 літрів за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2710194790 (код операції «20»-введення митної декларації, умови оподаткування «99»).

Згідно п. 4 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, в акцизних накладних, складених на операції з ввезення пального на митну територію України, у відповідних рядках зазначаються цифровий код операції «4» (для акцизної накладної, яка складається у одному примірнику) та ознака щодо умов оподаткування («0» або «2», або «З», або «4»).

Згідно наявної інформації в ІС «Податковий блок», станом на 09.04.2020, Товариством були анульовані акцизні склади відповідними заявами відповідно до вимог п. 12 Порядку № 408 та відповідно до Відомостей про акцизні склади у Товариства відсутні діючі акцизні склади.

Отже для виключення платника акцизного податку з Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового Товариству необхідно у відповідності до вимог п. 12 Порядку № 408 та наказу № 262 подати заяву про анулювання реєстрації у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального.

У запиті Товариство зазначає, що усі спроби виправити помилку не призвели до бажаного результату, але в той 'же час Товариство не надало необхідні документи, які підтверджують вищенаведене, а саме:

- завірену копію МД від 31.10.2019 № 214026 та аркуш коригування до неї за наявності;

- письмові запити до Державної митної служби України, з проханням виправити помилку щодо умов оподаткування;

- відповідь Державної митної служби України щодо неможливості виправити помилку, тощо.

Слід вказати, що оформлення МД відноситься до компетенції Державної митної служби України, а тому пропонуємо Товариству звернутись до Державної митної служби України для отримання письмової відповіді щодо виправлення у зазначеній вище МД умов оподаткування.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.