Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства від 04.04.2020 щодо визначення чи є місця зберігання палива в паливних баках дизельних електростанцій на територіях Товариства акцизними складами та в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Товариство зазначило, що для забезпечення безперебійної роботи складу, у разі відключення електроенергії, використовує дизельні генератори.
Дизель-генератор не є обладнанням підвищеної небезпеки для якого потрібно отримання дозволу на експлуатацію даного обладнання.
Ємність паливних баків дизель-генераторів, які товариство використовує складає від 300 до 2500 літрів.
Дизель-генератори завжди знаходяться на по готовності, тобто паливні баки повністю заповнені.
Товариство придбає паливо через паливо роздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним по паливним карткам.
Паливо, наливом у каністри по 20л., самостійно доставляє на територію Товариства і заливає у паливний бак дизель-генератора.
Тобто паливо в ємностях, крім паливних баках, не знаходиться на території Товариства.
Протягом календарного року обсяг палива, не перевищує 1000 кубічних метрів.
Враховуючи вищевикладене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Чи є Товариство розпорядником акцизного складу та чи є місця зберігання палива в паливних баках на територіях акцизними складами?
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад - це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Тобто, для суб'єктів господарювання, які відповідають наведеним критеріям, не є акцизними складами приміщення та/ або території, на яких вони як власники або користувачі зберігають та використовують пальне виключно для потреб власного споживання та отримують протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів та на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаженнн та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а також паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Однак, у разі недотримання хоча б одного із зазначених критеріїв, для суб'єктів господарювання такі приміщення та/або території є акцизними складами.
тже, у разі якщо Товариство зберігає пальне лише безпосередньо у паливному баку технічного обладнання, пристрою, такі паливні баки як ємності, відповідно до норм пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, не відносяться до акцизного складу, та відповідно не підлягають реєстрації як акцизний склад.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |