Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування митного режиму переробки на митній території до операцій із ввезення підакцизних товарів (сировини) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником податку у 2019 році було ввезено на митну територію України підакцизні товари (сировину), які з письмового дозволу митного органу було поміщено у митний режим переробки на митній території з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 № 47 «Про внесення змін до переліку товарів, поміщення яких у митний режим переробки на митній території України забороняється» до переліку товарів, поміщення яких у митний режим переробки на митній території України забороняється, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 № 295, внесено ряд змін.
Зокрема, зазначений перелік доповнено позицією такого змісту:
«Код згідно з УКТЗЕД: 22, 24, 27, 29, 38, 87 - підакцизні товари у випадку, коли під час здійснення їх переробки шляхом простих операцій (змішування, монтаж, демонтаж) отримуються продукти переробки та/або відходи, які є непідакцизними товарами».
Відповідно до пункту 1.1 статті 1 ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.
Згідно з підпунктом «в» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України.
Особливості оподаткування ПДВ операцій під час переміщення товарів через митний кордон України залежно від обраного митного режиму визначено статтею 206 ПКУ.
Пунктом 206.12 статті 206 ПКУ встановлено, що до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу України (далі - МКУ).
Згідно з підпунктом 213.1.3 пункту 213.1 статті 213 ПКУ об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України.
Звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється податок на додану вартість у зв'язку з розміщенням товарів (продукції) у митних режимах:
реімпорту, транзиту, тимчасового ввезення, митного складу, вільної митної зони, безмитної торгівлі, переробки на митній теритерії (підпункт 213.3.3 пункту 213.3 статті 213 ПКУ).
Главою 23 МКУ регламентовано умови поміщення товарів у митни а режим переробки на митній території.
Статтею 147 глави 23 МКУ встановлено, що переробка на митній території - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до ник заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умов я подальшого реекспорту продуктів переробки.
Відповідно до частини 1 статті 148 глави 23 МКУ поміщення товарів у митний режим переробки на митній території здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.
Обмеження або заборони щодо ввезення окремих видів товарів на митну територію України з метою переробки встановлюються законом.
За обґрунтованої необхідності Кабінет Міністрів України має право визначати, зокрема, товари, поміщення яких у митний режим переробки на митній території забороняється (пункт 5 частини 3 статті 148 глави 23 МКУ).
У разі встановлення відповідно до частини третьої цієї статті заборон чи обмежень щодо переробки відповідних товарів на митній території України переробка таких товарів, поміщених у митний режим переробки на митній території, завершується на умовах, що діяли на момент поміщення цих товарів у зазначений митний режим (частини 4 статті 148 глави 23 МКУ).
Умови надання дозволу на переробку товарів на митній території України визначено статтею 149 глави 23 МКУ, згідно з частиною 1 якої поміщення товарів у митний режим переробки на митній території допускається з письмового дозволу органу доходів і зборів за заявсю власника цих товарів або уповноваженої ним особи.
Разом із заявою власник товарів або уповноважена ним особа повзає органу доходів і зборів такі документи, як, зокрема, технологічні схеми переробки (крім випадків ввезення товарів з метою ремонту, у тому числі модернізації, відновлення та регулювання), в яких повинні бути зазначені відомості про всі етапи переробки та процесу перетворення товарів, поміщених у митний режим переробки на митній території, на продукти переробки, кількісні показники товарів, поміщених у митний режим переробки на митній території, та інших товарів, що витрачаються підприємством на здійснення операцій з переробки, з обґрунтуванням виробничих втрат товарів на кожному етапі, а також відомості про найменування та кількість відходів переробки (пункт 2 частини 2 статті 149 глави 23 МКУ).
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 затверджено Положення про Державну митну службу України (далі -Положення № 227).
Згідно з пунктом 1 Положення № 227 Державна митна служба України (Держмитслужба) реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавств і з питань державної митної справи.
Держмитслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, забезпечує та здійснює контроль за застосуванням митних режимів, цільовим використанням товарів, поміщених у відповідний митний режим (підпункт 6 пункту 4 Положення № 227).
Таким чином з питання зміни митного режиму переробки на митній території на митний режим імпорту у зв’язку із внесенням змін до переліку товарів, поміщення яких у митний режим переробки на митній території України забороняється, для сировини, що була ввезена до внесення таких змін, та щодо правомірності застосування умовного повного звільнення від оподаткування ПДВ до операцій з ввезення такої сировини, доцільно звернутися до Державної митної служби України.
Крім того, питання дотримання вимог законодавства та правил здійснення зовнішньоекономічної діяльності, може бути досліджено безпосередньо при проведенні перевірок контролюючими органами.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |