X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.07.2017 р. № 1058/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо визначення об’єкта оподаткування транспортним податком.

Товариство просить надати роз’яснення (1) чи є воно платником транспортного податку, якщо придбаний у травні 2017 року автомобіль 2016року випуску не міститься у переліку легкових автомобілів, вказаному у п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу, (2) якою вартістю (вартістю придбання чи середньоринковою) слід керуватися при визначенні чи є придбаний автомобіль об’єктом оподаткування транспортним податком.

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Кодексу платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

Відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Станом на 1 січня 2017 року діяла методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 (далі - Методика). Зміни до Методики на виконання Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 428.

Отже, враховуючи викладене вище, обов’язок щодо сплати транспортного податку виникає у Товариства у разі, якщо придбаний у травні 2017року автомобіль має середньоринкову вартість понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня цього року, розраховану за Методикою, діючою станом на 01.01.2017.

Товариство протягом місяця з дня виникнення права власності на автомобіль має подати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування податкову декларацію, а податок сплачувати починаючи з місяця, в якому виникло таке право власності (п.п. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Кодексу).

Водночас зазначаємо, якщо розрахована за Методикою, діючою станом на 01.01.2017, середньоринкова вартість автомобіля Товариства становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня цього року, проте у переліку, розміщеному у червні 2017 року на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, відсутня інформація про марку, модель легкового автомобіля Товариства, то згідно з п. 13 Методики Товариство може звернутися до Мінекономрозвитку для уточнення ознак об’єкта оподаткування транспортним податком для власного автомобіля.

Для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком враховується середньоринкова вартість транспортних засобів, розрахована за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, а не фактична ціна придбання цих транспортних засобів.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.