X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.04.2020 р. № 1538/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо обрання фізичною особою - підприємцем КВЕД для здійснення підприємницької діяльності з надання послуг по перевезенню працівників контрагента та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

В запиті зазначено, що фізична особа - підприємець має намір укласти договір з юридичною особою щодо надання послуг по перевезенню працівник в контрагента на транспорті, що перебуває у власності чи оренді контрагентів.
Згідно з даними інформаційних систем ДПС запитувач зареєстрований платником єдиного податку на третій групі.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV ПКУ.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень (п.п. З п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Пунктом 291.5 ст. 291 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і а звітності.

Разом з тим частиною 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ визначено, що у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - КВЕД ДК 009:2010).

Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД) ДК 009:2010 затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 (далі - наказ № 457).

Слід зазначити, що усі види економічної діяльності суб’єктів господарювання, які на вищих рівнях деталізації групуються у галузі, є об’єктами класифікації в КВЕД.

Під час вибору виду діяльності, який планує здійснювати фізична особа -підприємець, додатково використовуються нормативно-правові акти Держспоживстандарту України та Держкомстату України, зокрема наказ Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 "Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації виді з економічної діяльності".

Враховуючи викладене, для встановлення, до якого виду належить обрана господарська діяльність, фізична особа - підприємець може звернутись до Державної служби статистики України.

Слід зазначити, що засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України від 05 квітня 2001 року № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон 2344), який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.