X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.04.2020 р. № 1537/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо окремих питань відшкодування податку на додану вартість (далі - ПДВ) та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

Як зазначено у зверненнях, заявник зареєстрований платником ПДВ та в своїй господарській діяльності здійснює виключно операції, що звільнені від оподаткування ПДВ, та придбаває для здійснення такої діяльності товари та послуги з ПДВ.

Платник податків просить надати роз’яснення щодо можливості відшкодування ПДВ або отримання іншого виду компенсації ПДВ іри здійсненні наведених вище операцій.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 200.1 статті 200 ПКУ сума податку, що підлітає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з цим пунктом статті 200 ПКУ, така сума, зокрема, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 ПКУ.

Разом з цим, відповідно до підпункту «б» пункту 198.5 статті 198 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ відповідно до статті 197 ПКУ.

У разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ база оподаткування ПДВ за товарами/послугами визначається виходячи з вартості їх придбання (пункт 189.1 статті 189 ПКУ).

Виходячи з викладеного, від’ємне значення по наведених у зверне днях операціях не виникає, та відповідно відсутні підстави для бюджетного відшкодування ПДВ.

Додатково повідомляємо, що ПКУ не передбачено інших видів компенсації ПДВ крім бюджетного відшкодування.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.