X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.04.2020 р. № 1536/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо подання звітності новоствореною фізичною особою - підприємцем та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

У період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування фізична особа - підприємець перебуває на загальній системі оподаткування.

Доходи, отримані новоствореною фізичною особою - підприємцем у цей період, оподатковуються на загальних підставах відповідно до ст. 177 ПКУ.

Фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календар того року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (пункт 177.5 статті 177 ПКУ).

Відповідно до пункту 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 ПКУ фізичні осоэи підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності цим Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного квapтaлу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем.

Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 цієї статті, що настануть у звітному податковому році.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ (підпункт 177.5.3 пункту 177.5 статті 177 ПКУ).

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 ПКУ платник податків зобов’язаній за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх
платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощзній системі оподаткування обліку та звітності.

Згідно з пунктом 177.11 статті 177 ПКУ фізичні особи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з У країн і та іноземні доходи.

Враховуючи викладене вище, якщо протягом звітного періоду новоствореної фізичної особи - підприємця відсутні об’єкти оподаткування або показники, які підлягають декларуванню відповідно до вимог ПКУ, то у такої фізичної особи - підприємця не виникає зобов’язання подавати річну податкову декларацію.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консулатація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.