X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.04.2020 р. № 1429/ІПК/15-32-04-05-09


Головне управління ДПС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо застосування податкової різниці, передбаченої положеннями п.п.140.5.9 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами (далі - Кодекс), та, керуючись ст.52 Кодексу, повідомляє.

Відповідно до положень п.п.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу Кодексу.

 Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не біліше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з я сих виконується цей критерій щодо розміру доходу.

 Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років.

 В подальші роки текої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Для цілей п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Кодексу до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні
доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно п.п.140.5.9 п.140.5 ст.140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідне до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення підпункту 140.5.13 цього пункту), у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Згідно із змістом Вашого запиту, підприємство планує здійснити за власний рахунок ремонтні роботи автомобільної дороги та передати зазначений об’єкт на баланс селищної ради.

Проте, згідно положень ст.16 Закону України від 08.09.2005 № 2862-IV "Про автомобільні дороги" (далі - Закон), вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Право комунальної власності у визначенні Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" це - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Отже, будь-який ремонт об’єкта комунальної власності, у даному випадку улаштування асфальтобетонного покриття автомобільної дороги, яка знаходиться у віданні селищної ради, не може призвести до передачі зазначеного об’єкту на баланс такої селищної ради, оскільки відповідно до Закону такий об’єкт вже є комунальною власністю.

У такому випадку, якщо платник податку на прибуток планує безоплатно здійснити ремонтні роботи об’єкта, що знаходиться на балансі неприбуткової організації, у тому числі селищної ради з кодом ознаки неприбутковості 1031 "Бюджетні установи", то він повинен збільшити свій фінансовий результат до оподаткування на суму вартості виконаних робіт для такої неприбуткової організації у розмірі встановленому вимогами п.п.140.5.9 п.140.5 ст 140 Кодексу.

При цьому, у разі, якщо річний дохід суб’єкта господарювання, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень та підприємством прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), він визначає об’єкт оподаткування виходячи з фінансового результату, визначеного у фінансовій звітності підприємства.

Проте, зазначаємо, що відповідно до п.п 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Кодексу якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу Кодексу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу Кодексу.

Крім того зазначаємо, що відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.