Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості включення платником, який застосовує касовий метод податкового обліку, до податкового кредиту суми ПДВ, зазначеної у податковій накладній, яка у 2016 році зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -ЄРПН) з порушенням терміну реєстрації більш ніж на 60 днів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Пунктом 198.6 статті 198 ПКУ у редакції, яка діяла у 2016 році, передбачено, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше:
ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних;
для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Отже, у 2016 році для платників податку, які формували податковий кредит за касовим методом, було надано право на формування податкового кредиту протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків. Таким чином, оскільки протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податкова накладна не була зареєстрована, таке право платником втрачено.
Разом з тим, відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що, містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |