Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — кодекс), на звернення Банка щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), повідомляє.
Банк поінформував, що набув у власність об'єкти нерухомості (далі — Об'єкти), Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі — Класифікатор) та надав у фінансовий лізинг іншій юридичній особі.
Банк, посилаючись на постанову Верховного Суду від 17.02.2020 у справі №820/3556/17 (далі — Постанова), запитує про підстави виникнення податкових зобов'язань з Податку за Об'єкти, які на його думку класифікуються за кодом 1251 Класифікатора та передані у фінансовий лізинг.
У постанові судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду (далі — Палата) частково відступила від правового висновку, відкладеного у постанові Верховного Суду від 15.05.2018 у справі №806/2676/17, щодо можливості застосування п.п.«є»пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу (далі — Підпункт Кодексу) у разі дотримання двох обов'язкових умов про наявність будівель промисловості та їх перебування у власності промислових підприємств.
Зокрема, Палата, зважаючи на норми ст. 30 Кодексу, дійшла висновку, що "застосування підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України можливе у разі, якщо власниками об'єктів промисловості є фізичні та інші юридичні особи, в тому числі нерезиденти, та за умови (з врахуванням виду їх діяльності) використання таких об'єктів за функціональним призначенням, тобто для промислового виробництва (виготовлення промислової продукції будь-якого виду)".
Таким чином, Палатою зазначено, що власники об'єкту нерухомості - платники Податку, визначені п. 266.1 ст. 266 кодексу, можуть застосовувати до власних об'єктів промисловості Підпункт Кодексу «за умови.... використання таких об'єктів за функціональним призначенням, тобто для промислового виробництва (виготовлення промислової продукції будь-якого виду)».
Оскільки, Банк використовує Об'єкти, що перебувають у його власності, для надання таких Об'єктів у фінансовий лізинг — вид діяльності, що відноситься до класу 64.91 секції К «Фінансова та страхова діяльність» Класифікації видів економічної діяльності, з метою отримання економічної вигоди у формі лізингових платежів, як:
— суми відшкодування частини вартості предмета лізингу;
— винагороди лізингодавцю за отримане у лізинг майно;
— компенсація відсотків за кредит;
— інші витрати лізингодавцю, безпосередньо пов'язані з виконанням договору лізингу;
а не економічної вигоди від виготовленої на Об'єктах «промислової продукції будь-якого виду», то не вбачається підстав застосування Банком до Об'єктів норм Підпункту Кодексу.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |