X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.05.2020 р. № 1792/ІПК/04-36-04-04-21


Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо визначення об'єкта оподаткування платника єдиного податку третьої групи, повідомляє.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи, здійснює діяльність туристичного агента та просить надати консультацію:
 

чи можна зменшити отриману суму винагороди, яка сплачена туристичним агентом субагентам.

Згідно з п.п.2 п.292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Відповідно до вимог п.292.4 ст.292 Кодексу за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно зі ст.295 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах,підконтролем і за рахунок суб'єкта,якого він представляє.

Тобто, туристичний агент укладає угоду з надання туристичних послуг від імені туристичного оператора, а отже і коштиза надані туристичні послуги отримує туроператор.

Комерційним агентом може бути суб'єкт господарювання (громадянин або юридична особа), який за повноваженням , основаним на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво.

Не є комерційними агентами суб'єкти господарювання, що діють хоча і в чужих інтересах, але від власного імені.

Агентський договір повинен визначати сферу, характер і порядок виконання комерційним агентом посередницьких послуг, права та обов'язки сторін, умови і розмір винагороди комерційному агентові , строк дії договору, санкції у разі  порушення сторонами умов договору, інші необхідні умови, визначені сторонами(ст.297 ГКУ).

Статтею 301 ГКУ передбачено, що відповідно до агентського договору комерційний агент одержує агентську винагороду за посередницькі операції, що здійснені ним в інтересах суб'єкта, якого він представляє, у розмірі, передбаченому договором.

Агентська винагорода виплачується комерційному агенту після оплати третьою особою за угодою, укладеною з його посередництвом, якщо інше не передбачено договором сторін.

Суб’єкт, якого представляє комерційний агент, розраховує винагороду, на яку має право комерційний агент, відповідно до розмірів і строків, передбачених договором сторін.

Зважаючи на викладене, об’єктом оподаткування у туристичного агента в такому випадку буде вся сума агентської винагороди,отриманої від туристичного оператора.

Зменшення отриманої суми винагороди,яка сплачена туристичним агентом субагентам Кодексом не передбачено.

 Податкова консультаці має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію(п.52.2 ст.52 Кодексу).