X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.05.2020 р. № 1826/ІПК/04.4-11

Головне управління Державної податкової служби у Львіській області розглянуло звернення щодо визначення типу об’єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінним від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись
ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповіднодо п.п. 266.2.1 п. 266.2 от. 266 Кодексу об’єктом оподаткування податком, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в, тому числі його частка.

Згідно з п.п. 14.1.129 прим. 1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 Кодексу об’єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, поділяються на такі типи:

- будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

- будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

- будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів,їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

- гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

- будівлі промислові та склади;

- будівлі для публічних виступів (Казино, ігорні будинки);

- господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі,літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні,трансформаторні підстанції тощо

- інші будівлі,

База оподпткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (п.п. 266.3.3 п.266.3 ст. 266 Кодексу).

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Мніетерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897), передбачає, заповнення додатка 1(для об’єктів житлової нерухомосії) та додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), які є її невід’ємною частиною.

Згідно з приміткою 4 інформації до додатка 1 (додатка 2) у графі 2 "Код типу об’єкта" розділу І "Розрахунок податкового зобов’язання" додатка 1 (додатка 2) зазначається Код типу об'єкта, визначеного відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітетутУкраїни по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 (далі - Класифікатор).

Класифікатор забезпечує уніфікацію об’єктів нерухомості за функціональним призначенням та містить Методику класифікації будівель за головною класифікацїйною ознакою (далі - Методика).

Якщо у правовстановлюючих документах на об’єкт нерухомості не зазначено код згідно з Класифікатором, то з Класифікатора обирається код, який найбільше відповідає типу нерухомості, що зазначений у правовстановлюючих документах.

Ведення Класифікатора здійснює Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем У будівництві Мвнвстерства розвитдку громад та територій України (далі - Інститут), уповноважений видавати експертні висновки щодо, належності об’єктів нерухомості (їх частин) до певного класу будівель (далі - Вистновок) на підставі документів, що Підтверджують їх право власності, з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Класифікатором.

Таким чином, з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об'єктів нерухомості визначаються відповідно до ст. 14 Кодексу на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі  об’єкти.

У разі неможливості самостійного визначеная суб’єктом господарювання функціонального призначення об’єкта нерухомості (його частин) на підставі документів, що підтверджують право власності, у порядку, визначеному Класифікатором, із використанням Методики, платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, доцільно звернутися до Інститутуту за отриманням Висновку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.