X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.04.2020 р. № 1694/6/99-00-05-04-01-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула Вашу заяву від.......про надання індивідуальної податкової .консультації щодо застосування фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) при торгівлі одягом після набуття чинності змінами до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України надає індивідуальну податкову консультацію.

Згідно із запитом фізична особа - підприємець платник єдиного податку третьої групи виготовляє одяг і відповідно до договору комісії передає його іншій фізичній особі - підприємцю платнику єдиного податку другої групи для продажу кінцевим споживачам.

Законами України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесеная змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших Законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі - Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі - Закон № 129) внесено, зокрема, зміни до Закону № 265 та Податкового кодексу України, які передбачають обов’язкове застосування РРО при проведенні розрахункових о ітерацій фізичними особами — підприємцями платниками єдиного податку у разі ведення ними ряду видів діяльності.

Так, з врахуванням змін, внесених Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавіруоної хвороби (СОVID-19)», п. 6 ст. 9 Закону № 265 буде викладено у новій редакції: РРО та/або програмні РРО, та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами - підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункс вих операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до Податкового кодексу України.

Також п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) буде викладено у редакції: реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Отже при продажу фізичною особою — підприємцем платником єдиного
податку другої групи одягу кінцевим споживачам такий суб'єкт господарювання буде зобов’язаний проводити розрахункові операції із застосуванням РРО.

При продажу за готівкові кошти фізичною особою» — підприємцем платником єдиного податку третьої групи виготовленого ним одягу комісіонеру для подальшої продажі від буде зобов’язаний проводити розрахункові операції із застосуванням РОО.

Водночас, у разі проведення між вказаними суб’єктами господарювання безготівкових розрахунків через установу банку РРО можна не застосовувати.

Щодо суб’єкта господарювання, який має зареєструвати у контролюючих органах РРО для реєстрації розрахункових операцій з продажу одягу кінцевому споживачу у магазині, та відображення у розрахункових документах РРО комісійної винагороди.

Відповідно до п. 1 ст. З Закону № 265 суб’єкти господарювання, які
здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Оскільки роздрібний продаж товару кінцевим споживачам здійснюється
комісіонером^ то згідно з вимогами Закону № 265 комісіонер з набуттям чинностями змін до законодавства буде повинен проводити розрахункові операції із застосуванням РРО та видачею відповідних розрахункових документів.

При цьому такий РРО може належати йому на праві власності або використовуватись на праві оренди.

Також, оскільки Закон № 265 вимагає проводити через РРО розрахункові операції на повну суму покупки, то у касових чеках РРО має відображатись повна вартість товару, що продається, включаючи комісійну винагороду комісіонера.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виклично платником податків, якому надано таку консультацію.