Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації Товаристве стосовно питань практичного застосування норм податкового та іншого законодавства і в межах компетенції повідомляє.
У запиті Товариство поінформувало, що здійснює виробництво, приймання, зберігання світлих нафтопродуктів, при цьому Товариство цікавить питання стосовно необхідності отримання ліцензії на виробництво пального, оскільки не здійснює виробництво пального, а здійснює виробництво сировини для нафтохімічних і хімічних виробництв та інших специфічних процесів переробки, а також, як компонент при виробництві автомобільних бензинів, газів, розчинників-нефрасів та дизельного палива.
Відповідно до пп. 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних найоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон №481).
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що виробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки. Термін «пальне» вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому Кодексі України.
Відповідно до пп. 14.1.141і п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу.
Таким чином, для здійснення діяльності з виробництва продукції, зазначеної у ст. 215 Кодексу, суб’єкту господарювання необхідно отримати
відповідну ліцензію.
Згідно з ч. 21 ст. 2 Закону № 481 виробництво пального здійснюється суб’єктами господарювання (у .тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального. Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на виробництво пального визначено ст. З Закону № 481.
Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |