X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.04.2020 р. № 1767/ФОП/26-15-33-18-12-ІПК

Головне управління ДПС у м, Києві, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня. 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло зверненні про наданні індивідуальної податкової консультації щодо окремих питань оподаткування та в межах компетенції повідомляє.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справлянні єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Згідно з п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 2923 ст. 292 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Таким чином, для фізичної особи - підприємця усі вартісні показники, що включаються до доходу відображаються у національній валюті України.
Показники, виражені в іноземній валюті, перераховуються у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

При цьому розрахунок курсової різниці, яка виникла при продажу іноземної валюти фізичної особи - підприємця, та включення такої курсової різниці до доходу платника єдиного подаїку нормами ПКУ не передбачено.

Щодо відображення доходу, слід зазначити, що згідно з пп. 296.13 п. 296.1 ст.296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (далі - Книга), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 (далі - Порядок №579).

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/аіо лісі отримано готівкою (п. 5 Порядку №579).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.