X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.04.2020 р. № 1662/6/99-00-04-06-03-06/ІПК


Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо можливості перебування на спрощеній системі оподаткування фізичної особи - підприємці, яка здійснює діяльність з надання послуг доступу до мережі Інтернет та з урахуванням фактично викладених обставин, повідомляє наступне.

Як зазначено у зверненні, заявник планує надавати послуги з доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет -провайдерами.

Діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних послуг не надаватиме.

Платник податків просить надати роз’яснення щодо можливості здійснення такої діяльності на другій або третій групі єдиного податку та використовувати КВЕД 61.10- «Діяльність у сфері проводового електрозв’язку», 61.90 - «Інша діяльність у сфері електрозв’язку».

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV ПКУ.

Фізична особа - підприємець самостійно обирає спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою (пункт 291.3 статті 291 ПКУ).

Відповідно до частини другої пункту 291.4 статті 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи -підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінюваная нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоціннсто каміння.

 Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень (частина третя пункту 291.4 статті 291 ПКУ).

Пунктом 291.5 статті 291 ПКУ визначено перелік видів діяльності здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, зокрема:

діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж (частина 8 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ).

Відповідно до понять, наведених у ст. 1 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1280-IV «Про телекомунікації», розділяються поняття оператора телекомунікацій та провайдера телекомунікацій.

Провайдер є суб’єктом господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку.

Враховуючи зазначене вище, фізична особа - підприємець у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право здійснювати таку діяльність на другій або третій групі платника єдиного податку за умови, що таким провайдером не надаються послуги, визначені частиною 8 пункту 291.5 статті 291 ПКУ та не порушуються вимоги пункту 291.4 статті 291 ПКУ.

Слід зазначити, що згідно з частиною п’ятою п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.

 Класифікатор нидів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - КВЕД ДК 009:2010), затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 № 457.

Також зазначаємо, що наказом Держспоживстандарту від 23.12.2011 № 396 визначено, які види діяльності включаються до КВЕД ДК 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» розділу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)», зокрема надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо.

Разом з цим, Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.

Отже, для встановлення до якого виду відноситься обрана фізичною особою - підприємцем господарська діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ст. 291 ПКУ, фізичній особі -підприємцю необхідно звернутись до Державної служби статистики України.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.